مدیر جهاد کشاورزی زیرکوه از آغاز فصل برداشت هندوانه آبی در اوایل تیرماه خبر داد.

درویشی مدیرجهاد کشاورزی زیرکوه در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ،گفت: در حال حاضر حدود ۱۰۰ هکتار سطح زیر کشت هندوانه آبی در زیرکوه وجود دارد که پیش‌بینی عملکرد نسبت به سال قبل نشان از ۲۰ درصد افزایش برداشت محصول دارد.

وی با اشاره به شرایط آب و هوایی خاص و برخورداری از آب و زمین مستعد در شهرستان افزود: استعداد کاشت بسیاری از محصولات جالیزی در زیرکوه وجود دارد و محصولات این شهرستان از کیفیت بالایی برخوردار است.

درویشی در خصوص زمان برداشت هندوانه افزود: زمان برداشت این محصول اوایل تیرماه تا اوایل مرداد ماه می‌باشد.

مدیرکل جهاد کشاورزی زیرکوه بیان کرد: طبق برنامه مدنظر برآورد می‌شود از هر هکتار حدود ۳۰ تن محصول برداشت شده که بر اساس آمار‌ها پیش‌بینی می‌شود حدود ۳ هزار تن هندوانه در سال جاری از جالیزار‌های منطقه زیرکوه برداشت شود.

وی با اشاره به صادرات این محصول به سایر نقاط اعلام کرد: صادرات این محصول به استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، تهران و شیراز انجام می‌شود.

درویشی درخصوص ارقام هندوانه بیان کرد: هندوانه‌ی زیرکوه بیشتر از نوع آتلانتیس، نیاگارا چهارستون گری، می‌باشد.

مدیرکل جهاد کشاورزی زیرکوه بیان کرد: آفات مهم هندوانه آگروتیس (کرم طوقه بر) و شته جالیزی می‌باشد که با استفاده از سموم و مبارزه‌های زراعی در از بین بردن آفات اقدام می‌شود.

وی با اشاره به بارندگی‌های اخیر استان گفت: کشاورزان زیرکوهی علاوه بر کشت آبی محصولات جالیزی اقدام به کشت دیمی نیز می‌کنند.