مدیر جهاد کشاورزی زیرکوه گفت: احداث گلخانه نیاز به سرمایه گذاری بالایی دارد و تامین وثیقه جهت اخذ تسهیلات از مشکلات اصلی توسعه گلخانه در شهرستان زیرکوه است.

به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان زیرکوه 

«جواد درویشی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در بیرجند اظهار داشت: در شهرستان زیرکوه تا قبل از اجرای تفاهم نامه نهضت گلخانه ای هیچ شهرک گلخانه‌ای وجود نداشته است.

 

مدیر جهاد کشاورزی زیرکوه با بیان اینکه در سال جاری 23 هکتار در راستای توسعه و اجرای نهضت گلخانه ای در زیرکوه شناسایی شده است، افزود: در این زمینه مجوزهای لازم اخذ شده است و زیرکوه اولین شهرستانی بود که حفر چاه و آزمایش پمپاژ در آن انجام شد.

 

وی در ادامه بیان کرد: عملیات احداث منبع ذخیره آب، زیرسازی و اجرای شبکه داخلی آب به مناقصه گذاشته شده است و عملیات اجرایی آن به زودی آغاز خواهد شد.

 

درویشی با تاکید بر اینکه در دهه فجر امسال پنج هزار متر مربع گلخانه در شهرستان زیرکوه به بهره برداری می رسد، افزود: در این گلخانه ها محصول خیار پرورش داده می شود و برای این موضوع اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

 

مدیر جهاد کشاورزی زیرکوه عنوان کرد: قطعا با راه اندازی شهرک گلخانه‌ای در شهر حاجی آباد و با توجه به موقعیت مکانی مناسب، استقبال خوبی از آن صورت خواهد گرفت که به طبع آن ظرفیت اشتغال شهرستان افزایش خواهد یافت.

 

درویشی در پایان با بیان اینکه در سال جاری حدود ۲۵ میلیارد ریال تسهیلات برای بحث توسعه نهضت گلخانه در زیرکوه پرداخت شده است، گفت: احداث گلخانه نیاز به سرمایه گذاری بالایی دارد و تامین وثیقه جهت اخذ تسهیلات از مشکلات اصلی توسعه گلخانه در شهرستان زیرکوه است.